Local News
Spring 2015 Election Results
Spring 2015 Fond du Lac County Elections:
ALL RESULTS ARE IN FOR FDL COUNTY
(I) Incumbent
Fond du Lac County results unless otherwise noted.
Summary Fond du Lac County results click here.
Fond du Lac County breakdown ward by ward click here.
Fond du Lac City Council (Vote For 3): 27 of 27
Mick Burroughs 1767
Brian Kolstad 2469
Kay Miller 1863
Catherine Block (I) 1965
Greg Giles 2544
Fond du Lac School Board (Vote for 2): 32 of 32
Eric Everson (I) 3292
Susan Jones (I) 3377
Linda Uselmann 3392
Campbellsport Schools Referendum: 9 of 9
Yes 1137
No 1429
Justice of the Supreme Court: 64 of 64
Ann Walsh Bradley (I) 6725 Statewide 468,322
James Daley 7179 338,655
State Referendum: 64 of 64
Yes 8374 Statewide 430,507
No 5552 380,518
Byron Town Board Supervisor: 1 of 1
Dustin Westphal 274
Tim Shafer 82
Byron Town Clerk: 1 of 1
Mary Laudolff 252
Kay Murre 103
Calumet Town Board Supervisor (Vote for 2): 2 of 2
Michael Endries 163
Stephen Koenigs 309
Kenneth Lefeber (I) 218
Don Breth 212
Empire Town Treasurer: 1 of 1
Gary Wischnewski 274
Gail Schindelholz 222
Fond du Lac Town Board Supervisor 1: 1 of 1
LeRoy Schmitz (I) 241
John Zeleske 195
Fond du Lac Town Board Supervisor 2: 1 of 1
Sheila Seefeld 198
Dave Schmitz 240
Oakfield Town Board Supervisor 2: 1 of 1
Robert Kollmann 55
Joseph Schauer 60
Osceola Town Board Supervisor 1: 1of 1
LaVerne Immel 158
Terry Leininger 444
Osceola Town Board Supervisor 2: 1 of 1
Jim Walter (I) 331
Tammy Seibel 252
Ripon Town Board Supervisor (Vote for 2): 1 of 1
Wes Downs 110
Gary Page (I) 132
Dan Johnson 90
Taycheedah Town Board Chairperson: 1 of 1
John Abler 325
Jerry Guelig (I) 568
Eden Village President: 1 of 1
Dennis Immel (I) 89
Steve Ouimette 78
Fairwater Village Trustee (Vote for 2): 1 of 1
Jon Stellmacher (I) 44
Marla Geerdts 41
Debbie Hinchcliffe-Sanders 47
Oakfied Village Trustee (Vote for 3): 1of 1
Julie Henke-Franke 146
James Dogs 47
Tim Stoppleworth (I) 131
Al Kamenski (I) 95
Heather Budler-Ronzoni 46
Dennis Steinke (I) 117
Kewaskum School District (Vote for 3): 2 of 3
Bradley Petersen 114 Districtwide 864
Mark Sette (I) 80 1008
Craig Staffin (I) 81 951
James Leister (I) 135 1114
Lomira School District Zone 3 (Vote for 2): 3 of 3
Stephen Jones (I) 43 Districtwide 278
Kristen Mielke 74 488
Robert Wondra (I) 137 632
Markesan School District, Town Manchester: 3 of 3
Roger Sell (I) 26
Stacey Hein 46
New Holstein School District (Vote for 2): 6 of 6
Jeff Hebl 393 Districtwide 786
Douglas Kestell (I) 455 895
Jodie Goebel (I) 646 1069
Oakfield School District (Vote for 2): 1 of 1
Penny Kottke (I) 365
Heidi Kopf 314
Ervin Kraft (I) 279